Geçen sonbaharda TVGB, erken erişim aşamasında Battlerite’i ön görme fırsatı buldu. Oyunla inanılmaz derecede etkilendik ve geleceğini bekliyorduk. Bu hayal kırıklığına uğratmadı. Bir yıl sonra Battlerite güçlü bir şekilde ilerliyor ve sonrasında epeyce övgü topluyor. Kasım ayı içerisinde, Steam’in oyuncuyu saydığı en iyi 10 listeyi 45.000 aktif kullanıcı ile şaşırttı.

Battlerite

Battlerite’i harika yapan nedir?
Battlerite savaşı kısa, şiddetli ve dik bir öğrenme eğrisi ile geliyor. Oyuncular, muhaliflerini samimi 2v2 ve 3v3 çatışmalarıyla yenmek için şampiyonun dokuz farklı kabiliyetini farklı haritalar üzerinde ustaca kullanmalıdır. Maçlar genellikle sadece son 6-8 dakika sürerken, diğer MOBA kadar savaş daha az yoğunlaşıyor.

 

 

Battlerite takım çalışmasına ve stratejisine büyük önem verir. Benzer oyunların aksine, yeniden canlandırılmış bir zamanlayıcı veya satın alınacak öğe yok. Birisi öldüğünde geri gelmeyecekler. Bu mekanikçiden önce nefret ettim. Erken öldüysem, bir şey yapmadan takılıp kaldım, ancak takımımın birkaç dakika daha kazanabileceğini veya kaybedeceğini (genellikle kaybedeceğimi) gözlemledim. Ancak, bu beni daha iyi bir oyuncu haline getirdi. Oyunu hızlı bir şekilde öğrenmem için ve “git gud” u olabildiğince hızlı bir şekilde sürmeme neden oldu. Battlerite buna saygı duyuyor.

Battlerite

 

Ve oyunu öğrenmekten bahseden karakter yüklenmeleri de çok çalışmaya ihtiyaç duydu. Fırtına yetenek sisteminin Heroes’ine benzer şekilde, Battlerite oyuncularında şampiyonlarının yeteneklerini yükseltebilirler. Uygun olarak “Battlerites” olarak adlandırılan bu güncellemeler, bir karşılaşmadan önce mücadeledeki ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir veya takas edilebilir. Battlerites, bir kahramana çok fazla çeşitlilik ve özelleştirme katmanı ekleyerek bir hasar seçeneği ve faydası sunar.

Battlerite

Iyileştirme odası

Tecrübeli bir MOBA oyuncusu olarak, Battlerite’den gerçekten memnun kaldım. Eminim yalnızca zaman geçtikçe daha büyük ve daha iyi olacak türe yeni bir ek. Ancak bana aynı konuda sorunlar veren aynı deneyimdi. Birincisi, karakterlerin çok fazla yetenekleri var. Bir video oyun karakteri hakkında asla söyleyemeyeceğimi düşündüğüm bir şey ama gerçek bu. Dokuz, bir MOBA için çok fazlaydı. Kendimi, onlarca kez daha önce oynadığım karakterlerin yeteneklerini okuma ve ezberleyerek bulmaya devam ettim.

Battlerite

 

Elimde olan bir diğer husus, ortak ekip vizyonunun eksikliği. Ekranımın çoğunu özellikle bir takım arkasında yürüdüğüm için siyah bir hal almaya başlamak, bir MOBA ile uğraştığım en şiddetli şeylerden biri. Umarım, mekanikçinin ne kadar salak olduğunu düşündüğümden beri gelecekte meydana gelecek bir değişiklik olur. Bir müttefikin herhangi bir videogamesinde takımını kaybetmesinin amacı nedir?

Battlerite

Battlerite, çeşitli şampiyon havuzları, samimi savaş alanları ve eşsiz savaş unsurlarıyla MOBA oyuncunun kütüphanesine mükemmel bir katkı sağlayacak; İki katına kadar şimdi Buharlı’da ücretsiz! Bununla birlikte, küçük bir para harcamak isteyen oyuncular, şimdiki ve gelecekteki tüm şampiyonları sonsuza dek açan 30 $ Tüm Şampiyon Paketini satın alabilirler. Hatta daha fazla kilidini açan 50 dolarlık bir paket var. Bugün indirin.

Bir önceki yazımız olan Warframe:Plains of Eidolon Oyun İncelemesi başlıklı makalemizde oyun fragmanları, Oyun incelemesi ve oyun tanıtımı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı girin!
Lütfen isminizi giriniz