Conan Exiles, hayatta kalma türüne güçlü bir girişimde bulunuyor, ancak en çok beklenen alanlarda eksik kalıyor.

İnceleme: Conan Exiles'ın büyük bir derinliği var ama en çok dikkate değer alanlardan yoksunlar. - image lazy_placeholder on https://www.oyunkabini.com

Platformlar:  Xbox One (gözden geçirilmiş), PS4 ve PC

Yayıncı:  Funcom

Geliştiriciler:  Funcom

MSRP:  Konsollarda $ 49.99, Steam’de 39.99 USD

Acımasız bir dünyada yaşıyoruz ama toplumumuzda genel bir düzen duygusunu koruyan kurallarımız var. Bu kuralları attıkça ve pencereden sipariş vermeyi düşünün, tam anlamıyla hayatta kalmanın mümkün olduğu bir dünya yarattı ve en üstte gelenler vahşiydi. Bu Conan Exiles’in dünyası.

Sen bir suçlu, çarmıha gerildin ve kötü işler için ödemek için yavaş ve acılı bir ölümle ölmek üzere çölde sıkışıp kaldın. Son anlarınız gözünüzde parıldamaya başladıkça, kudretli Conan size gelir ve sizi keser ve sonra sizi cehennemde bekler.

Conan Exiles, ARK ve Minecraft gibi hayatta kalma oyunlarından bir sayfa alır, ama size, sizi ayıracak korkutucu iğrençlerle, NPC ve kan için susamış olan oyuncularla ve insanları ihanet etmek için köleleştirmek gibi barbarca eylemlerle çok daha acımasız bir bükülmeye yol açar. Bu, temel öncülünde oldukça gaddar bir oyundur, ancak dünyasında kilitli kalmanızı sağlamak için adil bir girişimde bulunur.

İster tek oyunculu oynuyor olun, ister başka oyuncularla dolu bir dünyada hayatta kalıyor olun, Conan Exiles, çorak arazilerindeki yaşamla dikişlere patlıyor. Uzun zamandır unutulmuş bir zamanın hikayelerini, toprakları gizleyen dehşetle katledilen yolcuları ve oyunun fantastik unsurlarını bağlam içine sokan diğer mistik öğeleri anlatıyor. Burada yaratılan dünyaya şaşırtıcı bir miktarda derinlik var, diğer hayatta kalma oyunlarından farklı olarak, sizi ilk önce kafanıza atar ve “Hey, işte bazı tuhaf şeyler. Bunun için bir nedenimiz yok ama eğleniyoruz! ”Bu son derece sinir bozucu dünyaya bir bakıma bakılıyor.

Conan’ın evreninin tehlikelerinden kurtulmak için, sizi acımasız fırtınalar gibi sert hava koşullarından korumak, yiyecek avlamak, nehirlerden ve göllerden su içmek ve çok daha fazlası için silahlar, aletler, barınaklar üretmeniz gerekir. Sorun, işçiliğin ve envanterin menülerindeki kullanıcı arayüzünün tam olarak kaygan olmaması ve daha sonraki öğelerin daha eğlenceli hale gelmesi için değil, inşa etmek için son derece sıkıcı ve karmaşık hale gelmesidir. Daha iyi zırhlar ve silahlar için pek çok farklı katman vardır, bu sayede göğüs plakaları için dolgu malzemesi ve daha fazla işçilik istasyonu gibi çok şey üretmeniz gerekir.

İhtiyacınız olan şeylere sahip olduğunuzda sadece gerçek öğeyi oluşturmak için bir iş gibi hissetmenize neden olabilir, ancak oyunculardan çalmak ya da hayvanlardan ya da başka bir şeyden alıp almamak için ihtiyacınız olan araçları avlamak zorundasınız. doğa. Bu sıkıcılık göz önüne alındığında, savaşmanın kendisinin de sorun olmadığı için, daha çok işçilikten ziyade bir dizi silah ve zırh ile sıkışıp kaldım.

Dayanılmaz olmasa da, Conan Exiles’teki mücadele, oyunun geri kalanının derinliğine sahip olmayan ve oldukça ironik olan bir şey. Vahşeti ve vahşeti hakkında bir oyun için, savaş, biraz barebone hissettiği yerdir. Saldırılar çok basit, sadece hafifçe kırılmış bir kaçma sistemi ile hafif ve ağır saldırılara dönüşüyor ve animasyonlar eğlenceli ve akıcı hissettirmek veya gerçekten acımasız bir şey yumruk atmak için yeterince ilgi çekici değil.

Skyrim gibi bir başka RPG, benzer bir melee savaşına sahiptir, ancak fark, bir ağırlık ve etki hissi. Ses efektleri, birisinin cildini ne kadar derin kestiğinizi hissetmenize izin verir, kılıçlarınız mağaralarda ve zindanlarda yankılanan bir kükreme yaratır ve Norse dünyasının bu acımasızlığını tatmin edip tatmin eden çok çeşitli son işlemci animasyonları vardır. Conan’da, bunların hiçbiri yok. Çoğunlukla yapması gereken şey için çalışıyor ama bunun dışında, sadeliği ve jankinessi nedeniyle savaş oldukça hayal kırıklığı yaratıyor.

Conan’ın bir sürü pürüzlü kenarı var ve düşmanların sandıklarına daldığın güçlü bıçaklardan bahsetmiyoruz. Animasyonlar oldukça tek bir nottur, grafiksel olarak oyun bir arayıcı değildir, çirkin değildir, ama bu daha küçük bir oyun olduğu için, size bir şey yapmazsınız, bu da sizi gawking’e bırakacaktır ve ne kadar tutarsızlık vardır? Bu hayatta kalma oyununda derinlik var.

Hayatta kalma tarzının sert taraftarları, Conan evreninin sürülmüş topraklarında küçük bir imparatorluk inşa etmeyi deneyimlemek için gerçekten eğlenceli olabilirler ama yeni gelenler bunun eşit olmayan ve janky olduğunu bulabilirler. Bu oyunlar arasında bu oldukça bekleniyor ancak karakterinizi ve kalelerinizi inşa etmenin karmaşıklığı, özellikle saatlerce bitmek bilmeyen insanlar için, özellikle de yoksun bir savaş sistemiyle, korkutucu olabilir. Dünyaca zengin bir dünyayı takdir edenler kesinlikle burada sevilecek çok şey bulacaklar ama bu, Conan Sürgünlerini can sıkıcı bir delikten koruyan birkaç şeyden biri.

Bir önceki yazımız olan Battlerite Oyun İncelemesi başlıklı makalemizde battlerıte, Battlerıte oyun incelemesi ve oyun fragmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı girin!
Lütfen isminizi giriniz