Warframe’i köklerini kabul etmeden mevcut durumuyla ilgili konuşmak ya da incelemek zordur. Serbest bırakıldığında Warframe, mükemmeliyet potansiyeline sahip, inanılmaz bilimkurgu aksiyon macera deneyimi olarak kolaylıkla atılabilir. İlk yayın oyun videolarından herhangi birini izleyin ve TLC için umutsuz bir ihtiyacı görebilirsiniz. Oyunu şimdi yayınladıktan dört yıl sonra başlatmak, bir klavyeye veya denetleyiciye 10 dakikadan daha fazla dokunan birinin bu oyunu konuşmaktan veya oynamaktan alakalı görünmüyor. Ancak Warframe oyuncu tabanına yeni ek olarak, oyunda şu anki durumuyla yeni bir oyuncunun perspektifini sunmam ve aynı zamanda Eidolon Ovaları içeriğinin ilk izlenimlerini sunmak için buradayım.

Warframe

Sadece birkaç hafta önce olumlu Steam incelemelerinin artması ve oyunu son aylarda haberlerde çevreleyen vızıltılar sayesinde Warframe’i sadece bir hevesle yüklemeye karar verdim. Oyunu başlattığımda karşıladığım içerik, stil ve lehçe miktarı, özellikle de oyun için ücretsiz oyun başlığı olarak şaşırtıcıydı. Destiny, Borderlands veya diğer yağmacı atıcılara benzerliklerin çoğunu çizebilirsiniz, ancak Warframe’i ayıran şey, oyunculara sunulan devasa modding sistemi ve hareket özgürlüğü ile parmak uçlarınıza koydukları ham güçtür. Sanki geliştirici Digital Extremes sadece Soğuk Kural etrafında bir oyun inşa etti ve daha sonra 11’e kadar yükseltti.

 

 

Tüm bunların üstüne kiraz, oyucuların madencilik, balık tutma, lütufkârlar ve mağara arama gibi yeni etkinliklerin tonlarını keşfetmek ve tamamlamak için harika bir açık dünya bölgesi sunan Eidolon Ovaları’nın en son eklenmesidir. Bu, oyuncuların Archwings’i normal tilesets’in dışında gezinmek için kullandıkları ilk seferdir ve bu kesinlikle faydalıdır. Ovalar çok büyüktür ve etrafınızdan atlamak, ince havada zum yapmak ve haritaya bakmak harika kurbağalar atlayabilir. Archwing’inizi harekete geçirmenin Archwing Launcher’la uğraşmak zorunda kalmasıyla sınırlı bir talihsizlik yaşıyor, ancak materyallerin çiftçilik yapmak zor değil, bu yüzden büyük bir engel değil.

Warframe

Oyuncular ayrıca Eidolons’u avlamak için de alacaklardır; geceleri ovalarda dolaşan, kendi türlerini arayan üst düzey patron canavarları. Güçlü bir kahraman gibi hissetmek isteyeceğiniz bir oyunda, bir Grineer devriyesi yok edildiği için kazara bir Eidolon’a rastladığım zaman hala korktum. Ovandaki varlıkları eski okul World of Warcraft dünya patronlarının hatıralarını çağrıştırıyor; Bir grup koordineli oyuncunun meydan okumasını bekleyen titremeler.

 

 

Dünyada bulunan Cetus’un yeni oyuncu merkezi, yeni bir oyuncu olarak biraz kafa karıştırıcıydı. Warframe Fan Wiki’yi taramam birkaç dakika almıştı ve ne yapabileceğimi anlamak için rastgele satıcılara konuştum. Oyuna en sevdiğim eklenti, oyuncuların parça parça Zaws adlı özel dövüş silahları yaratmalarını sağlayan Hok Anvil olması gerekiyor. Başlangıçta daha fazla gereksiz öğütme gibi hissedebilirsiniz, ancak geliştiricilerin Tenno’nuzu daha da kişiselleştirmenin yeni yolları sunduğunu seviyorum.

Warframe

Hok’s Anvil’de her zaman bir avuç oyuncu bulacaksınız

MMO vites seti ikramiyeleri gibi çalışan Focus puanları veya Mod setleri gibi diğer oyun değişiklikleri ve eklemeleriyle uğraşmadım, fakat zaten çok büyük bir cephanelik için daha ölümcül ateş gücü ve serin yetenekler eklemekten heyecanlıyım. Hiçbir zaman Eidolon Ovaları içeriğine dokunmasanız bile, mağazalardaki herhangi bir AAA tam fiyat ödülü olarak kolayca bu oyuna kadar çok fazla zaman ayırmak ve tek bir kuruş ödememek çok iyi bir fikir.

Plains içeriğinin olmasını istediğim şey, “Şu anda bu işleri yapmak zorunda değilsiniz!” Diyen yeni oyuncular için dev bir kamu hizmeti duyurusu oldu. Plains içeriğinin ilerlemesinin ana oyundan tamamen ayrı olmadığını hemen belli etmiyorum , bu yüzden yeni Warframes ve önemli öğeleri almak için taban oyunu boyunca ilerlemeliydim Plains üzerinde adil bir süre boşa harcamıştım. Dijital Extremes, birkaç küçük rahatsızlığı olsa bile, benim için ücretsiz oynanabilir oyun kalitesi ve geliştirici desteği ile yeni bir yüksek bar belirledi ve bu barın yakında tepesinde olacağını sanmıyorum.

Bir önceki yazımız olan Mass Effect: Andromeda Oyun İncelemesi başlıklı makalemizde Mass Effect: Andromeda, Mass Effect: Andromeda Oyun İncelemesi ve oyun fragmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı girin!
Lütfen isminizi giriniz